ПРЕСА

«Младость» - зріла не за роками

Ярослав ПАСТЕРНАК
Фото Віктора ДИЧЕНКА

Груповий турнір європейського клубного Кубка Ненсі Еванс серед жіночих команд. 5-6 жовтня. Львів. Палац ігрових видів спорту «Спартак». Участь беруть: «Фюрст» (Хеерлен, Голландія), «Младость», Загреб, Хорватія) і «Львівська політехніка».

У грі - 99-а ракетка світу Ельдіана АгановічНагадаємо, Кубок Ненсі Еванс у настільному тенісі відповідає Кубку УЕФА в футболі, і переможець цих змагань виходив в 1/8 фіналу. Першими, згідно з календарем, зустрілися гості - голландки й хорватки. Дівчата з Балкан впевнено перемогли - 3:0 (в єврокубках матчі тривають до трьох перемог), і таким чином «Младость» отримала можливість достроково вийти в наступний етап змагань. Для цього в той же день, увечері, хорватській команді необхідно було перемогти срібного призера українського чемпіонату - львівських політехніків.

Першими до столу підійшли Андреа Бобетіч і наша Тетяна Ткачова. У світовій класифікації станом на 1 жовтня Бобетіч є 259 ракеткою, а Ткачова - 331-ю. Перший сет Тетяна доволі легко виграла - 11:4. Добре Ткачова розпочала й другий сет, ведучи в рахунку, та згодом хорватка почала знаходити свою гру. 6:5 - вперше у матчі вона вийшла вперед, вигравала й надалі - 9:6. Та Ткачова не тільки зуміла вирівняти становище, а й повести в рахунку - 10:9. Однак кінцівка сету все ж була за представницею «Младості» - 12:10, й рахунок в очній зустрічі став - 1:1.

І в третьому сеті - напружена боротьба. Тетяна весь час наздоганяє суперницю, та все ж схиляє шальки терезів на свою користь - 11:9. Однак надалі хорватка виграє четвертий і п’ятий сети - відповідно - 12:10 і 11:7, перемагає Ткачову, й «Младость» веде в рахунку у матчевій зустрічі - 1:0.

Другими до столу підійшли львів’янка Анастасія Омельченко й Ельдіана Агановіч - 99-а ракетка у світовій класифікації. Хорватка швидко розправляється з Омельченко - 11:5, 11:6 і 11:5, а отже, рахунок у матчі стає - 2:0.

Біля столу - наша Юлія Годана й Сунчіца Вугрінец. Львів’янка не кращим чином розпочинає поєдинок, та все ж виграє перший сет - 11:7. Початок другого сету Годана провалює - 0:7, однак поступається гідно - 8:11, й у мікроматчі - 1:1. В третьому сеті Юлія проводить хороші осмислені атаки й не раз зриває оплески на трибунах. А в цілому йде цікава, напружена гра, й глядач любується тривалими розіграшами м’яча, одне слово, всім тим, чим приваблює настільний теніс. У сеті нічиї - 10:10, 11:11, 12:12, 13:13, 14:14, 15:15, але Годана таки виграє - 17:15. Перемагає Юлія і в четвертому - 11:5, в підсумку - 3:1, а в матчі «Львівська політехніка» - «Младость» рахунок стає - 2:1.

Четвертий поєдинок - Тетяна Ткачова - Андреа Бобетіч. Ткачова поступається в першому й другому сетах - 5:11 і 9:11, проте вириває перемогу в третьому - 13:11. Однак четвертий Андреа досить легко виграє - 11:2. Отож перемога Бобетіч принесла хорваткам перемогу у матчі й путівку в 1/8 фіналу Кубка Ненсі Еванс.

Звичайно, якби Тетяна виграла свій перший матч, то, можливо, зовсім з іншим настроєм вона б вийшла й на цю останню гру. Та, на жаль, цього не сталося.

Учора «Львівська політехніка» зустрічалася у поєдинку з голландським «Фюрстом», який, за великим рахунком, вже нічого не вирішував. Результат цього матчу - 3:2 - на користь голландок. Годана програла Мелісі Мюллер - 0:3; Ткачова виграла у Нємцової - 3:1; Марльос де Смет перемогла Омельченко - 3:1; Мюллер програла Ткачовій - 2:3. І, нарешті, Годана поступилася Нємцовій - 2:3.