MAIL

ПРЕСА

Доки триватиме гегемонія "Техно-Центру"?

Василь ТАНКЕВИЧ

У суботу у львівському Палаці ігрових видів спорту “Спартак” відбулися дві важливі події. Спочатку чоловіча команда “Львівська політехніка”, перемігши в перехідній грі з рахунком 4:1 чернігівську “Десну”, зберегла місце у класі найсильніших. А після цього в першому фінальному матчі за звання клубного чемпіона України серед жіночих команд зустрілися “Львівська політехніка” та рогатинський “Техно-Центр”. Поступившись у впертій боротьбі чемпіону України трьох останніх років із рахунком 1:4, наші землячки дуже знизили свої шанси на загальну перемогу.

Отож, про все за порядком. Наші хлопці, маючи, згідно з положенням про чемпіонат, перевагу свого поля, сповна цим скористалися. Після напруженої перемоги нашого Олександра Гаврикова над Денисом Калачевським – 2:1 (21:18, 16:21, 21:19) гравець гостей Роман Попов зрівняв рахунок, причому львів’янин Роман Торба поступився порівняно легко – 0:2 (19:21, 13:21). Далі наші хлопці впоралися з хвилюванням і здобули загальну перемогу з рахунком 4:1.

А головний матч дня відбувся після півгодинної перерви. Відповідальність розпочати матч випала нашій Надії Нахаєнко та Юлії Синіциній із “Техно-Центру”. Перша партія пройшла в дуже напруженій боротьбі. Ініціативою заволоділа Нахаєнко, яка повела в рахунку 8:2. Та ненадовго: суперниця відразу ж виграла 7 “сухих” м’ячиків. Коли гравець “Львівської політехніки” знову вийшла вперед – 17:14, – здалося, що цю партію вона вже не віддасть. Проте Синіцина зуміла зібратися – й уже вона попереду – 20:19. Нахаєнко виграє очко і переводить гру на “більше-менше”, де, на жаль, поступається – 21:23. У другій партії Надія заграла значно розкутіше і здобула легку перемогу – 21:13. А третя партія виявилася найдраматичнішою: майже весь сет гостя лідирувала: 5:0, 12:6, 18:14, 19:16 і, нарешті, 20:18, але у вирішальний момент Надія продемонструвала залізну витримку та чудову майстерність і принесла “Львівській політехніці” першу перемогу.

У другій зустрічі Юлія Годана з “Львівської політехніки” практично без боротьби поступилася кандидатці до збірної України Олені Швець – 0:2 (11:21, 13:21). Далі відбулося, мабуть, найпринциповіше протистояння – між двома учасницями нещодавнього Чемпіонату світу в Японії – нашою Тетяною Ткачовою та гравцем “Техно-Центру” Тетяною Сорочинською. У першому сеті відразу ж ініціативою заволоділа досвідченіша за суперницю Сорочинська. Вона як чудова “захисниця” лише чатувала на помилки Ткачової. Перший сет за Сорочинською – 21:14. Друга партія пройшла за рівної гри, а в її кінці міцнішими нерви виявились у нашої спортсменки – 21:19 на її користь. А третя, вирішальна, партія, на жаль, була за Сорочинською – 21:13. “Техно-Центр” повів у рахунку – 2:1.

Найдраматичнішою вийшла парна зустріч Ткачова-Нахаєнко проти Сорочинської-Швець. У першій партії львів’янки, виграючи 20:17, не зуміли здобути ще одного очка і поступилися – 20:22. Такого шоку витримати вони вже не змогли і без опору програли у другій партії – 13:21. У п’ятій зустрічі Нахаєнко грала на рівних зі Швець, проте поступилася двічі по 19:21. Таким чином, “Техно-Центр” здобув у Львові важку перемогу з рахунком 4:1. Але, незважаючи на це, львів’янки виглядали перед рідною публікою гідно.

P. S. На післяматчевій прес-конференції тренер гостей Зиновій Верб’яний зазначив, що не очікував такого спротиву від львів’янок, і відзначив відмінне суддівство (головний арбітр – суддя міжнародної категорії Іван Літинський). Тренер львів’янок Ігор Тихий пообіцяв “не опускати рук” і дати бій “Техно-Центру” в Рогатині.