MAIL

ПРЕСА

У Південній Кореї домінували азіати

Василь ТАНКЕВИЧ

15-18 вересня у Сеулі відбувся суперпрестижний турнір з настільного тенісу — Відкритий чемпіонат Південної Кореї (призовий фонд — 81 000 доларів США). Як і очікувалося, на змаганнях домінували азійські спортсмени.

До речі, змагання проходили за новими правилами, тро які «СПОРТПАНОРАМА» вже детально писала. Особисгі зустрічі були з семи партій, парні — з п'яти. В чоловічому особистому фіналі грали два південнокорейські спортсмени, переміг Кім Тек Су. У жіночому парному фіналі також все було без несподіванок — з двох китайських пар виграла сильніша. Ванг Нан підтвердила свій клас в особистих змаганнях — понад рік вона незмінна перша ракетка світу. А от іншим не менш відомим китайським спортсменам пощастило менше — Конг Лінху і Лю Гулянг здобули «золото» лише в парному розряді.

З європейських спортсменок можна відзначити білоруський дует Вероніка Павлович (№76)/Тетяна Логацька (№94). За вихід у півфінал вони поступилися південнокорейським дівчатам, кожна з яких входить до 50-ти кращих тенісисток світу. В особистому розряді Вероніка Павлович у матчі за вихід у чвертьфінал поступилася Ванг Нан — 6:4(7:11,4:11, 10:12, 5:11). Вона, до слова, була останньою європейкою, котра вибула з особистих змагань.

Українці у Південній Кореї не виступали.

Цікаво, що саме проведення Відкритого чемпіонату Південної Кореї, як і Відкритого чемпіонату Японії (21-24 вересня) було під загрозою скасування через сумні події 11 вересня у США. Турнір відбувся лише завдяки твердій волі президента Міжнародної федерації настільного тенісу Адхама Шерари, який на прес-конференції зазначив, що будь-які зміни в планах тільки допоможуть терористам.

Фінал чоловічих особистих змагань
Кім Тек Су (Південна Корея) (№ 10) — Лі Чул Сунг (Південна Корея) (№42) — 4:0 (11:7, 11:7, 14:12, 11:8).
Фінал жіночих особистих змагань
Ванг Нан (Китай) (№1) — Рай Джі Хі (Південна Корея) (№9) — 4:2 (10:12, 11:3,9:11, 15:13, 11:7, 11:4).
Фінал чоловічих парних змагань
Конг Лінху, Лю Гулянг (Китай) — Чунг Ю, Люнг Чу Ян (Гонконг) — 4:3 (9:11, 5:11, 6:11, 12:10, 11:9, 11:9, 11:3).
Фінал жіночих парних змагань
Гао Ксі, Лі Джай (Китай) — Лі Джу, Ванг Нан (Китай) — 4:1 (11:6, 11:8, 11:7,8:11, 11:3).