ПРЕСА

Француженки й себе показали, й цікаву гру...

Ярослав ПАСТЕРНАК.
Фото Віктора ДИЧЕНКА.

Кубок Ненсі Еванс серед жіночих команд. 1/32 фіналу. «Львівська політехніка» - С.А.М. «Бордо» (Франція) - 1:3. 29 вересня. Львів. Палац ігрових видів спорту «Спартак».

Надія Нахаєнко, наставник команди Ігор Тихий та Тетяна ТкачоваЛьвів'янки - срібний призер попереднього клубного чемпіонату України - єдиний представник вітчизняного жіночого настільного тенісу, який боровся за цей почесний трофей, що відповідає Кубку УЕФА у футболі. В суперники нашим дівчатам дісталася п'ята команда Франції. Проте у складі гостей виступають дві тенісистки, які входять у світову класифікацію. Це, зокрема, чемпіонка Бельгії Мартіна Х'юберт -103 ракетка і Сабріна Фернандес, яка має 181-й рейтинг. Ці дівчата і зробили, як кажуть, гру минулої суботи. А ще - їх тренер вгадав з розстановкою сил. Та про все за порядком.

Розпочався матч поєдинком між Надією Нахаєнко та Мартіною Х'юберт. Львів'янка виграла перший сет, бо краще провела його кінцівку -11:8. Але у драматичній боротьбі з таким же рахунком Нахаєнко поступилася у другому. Третій сет знову був за Нахаєнко -11:6, а четвертий - за представницею «Бордо» - 11:9, яка швидко повела - 4:0, проте відчула відчайдушний опір - 5:5, 6:6, 8:8, 9:9... Тож в очній зустрічі - нічия - 2:2, і все вирішує заключний п'ятий сет. Надія не витримує напруги і програє - 3:11,а заодно і зустріч. «Бордо» виходить вперед в рахунку у матчі -1:0. А якби Нахаєнко виграла цей поєдинок, то не відомо ще, яким би був остаточний результат у львівській дуелі. Цю думку згодом не раз того вечора довелось чути від фахівців настільного тенісу.

До подачі готується Надія НахаєнкоТетяна Ткачова, яка другою вийшла до столу, без особливих надзусиль здолала Сандрін Морель - найслабшу тенісистку у французькій команді - 3:0 (11:8, 11:6, 11:9), і рахунок у матчі став - 1:1.

На жаль, «всуху» програла свою зустріч і новачок «Львівської політехніки» - Ірина Лорщенко. ЇЇ суперниця - Сабріна Фернандес доволі легко виграла перший сет - 11:4. У другому відчула серйозний опір, але все ж схилила шальки терезів на свою користь - 12:10. А третій сет Лорщенко провалила -3:11.

Оскільки матчі проводяться до трьох перемог, то певні надії уболівальники пов'язували з черговою зустріччю - Мартіна Х'юберт - Тетяна Ткачова. Грали, відповідно, чемпіонка Бельгії і чемпіонка України. У першому сеті - надзвичайно напружена боротьба, про що свідчить і рахунок - 6:6, 7:7, 9:9... Але у вирішальний момент міцнішими виявились нерви у бельгійки -11:9. Остання переконливо перемогла й у другому сеті - 11:3, впевнено розпочала четвертий  - 4:0, 7:2 і поставила переможну крапку не лише у поєдинку з Ткачовою, але й у матчі «Львівська політехніка» - «Бордо» - 1:3.