ПРЕСА

Мажорний фінал тенісного сезону-2001

Василь ЯЗЛОВЕЦЬКИЙ
Фото Віктора ДИЧЕНКА

Тетяна ТкачоваНапередодні Нового року у Києві розігрувався Кубок України-2001 з настільного тенісу. Володарями головного трофею стали: у змаганнях чоловіків - Олександр Дідух (Львівська область-1) і у змаганнях жінок - Тетяна Ткачова (Львівська область).

У столиці зібралися практично всі найсильніші тенісисти з вітчизняних клубів, а також ті, хто виступає за кордоном. Особливістю цього Кубка було те, що це були особисті змагання з командним заліком (виступали як збірні команди областей, так і команди Суперліги) за олімпійською системою.

У чоловічому турнірі Львівщину представляли одразу дві команди: Львівська область-1 (брати Олександр і Віктор Дідухи) та Львівська область-2 (Роман Торба і Віталій Деяк). Чи не найдраматичнішим був фінал Кубка, у якому 19-річний Олександр Дідух (№311 у світовому рейтингу за 31 грудня 2001 року), програючи за партіями 0:3 Івану Каткову із клубного чемпіона України сумського “Локомотива”, таки вирвав перемогу – 4:3. Переломний момент настав у шостій партії. Олександр поступався - 8:10, але, проявивши неабияку волю до перемоги, виграв - 12:10. У вирішальній сьомій партії суперництва вже не вийшло (11:6). Вдало виступив 14-річний Віктор Дідух, який посів 7 місце. Для порівняння гравці команди Суперліги “Львівська політехніка”, а також другої Львівської команди Торба і Деяк були, відповідно, 11-м і 22-м. Таким чином, у командному заліку перша команда Львівщини, яку представляли брати Дідухи із села Андріївки Золочівського району, посіла друге місце, поступившись одним очком тільки сумському “Локомотиву”. Третє місце - у команди Києва. Львівська область-2 у підсумку виявилась на сьомому місці з 21 команди.

За подібним сценарієм до чоловічого фіналу пройшов і жіночий. В ньому також фортуна посміхнулась представнику Львівщини. Тетяна Ткачова у фіналі поступалась - 0:2 Анастасії Кольцовій із херсонського “Динамо”, виграла третю партію, а у четвертій “горіла” - 3:9, проте не склала рук і перемогла - 15:13. У наступних двох партіях Ткачова мала відчутну перевагу. Цікаво, що у чвертьфіналі студентка НУ “Львівська політехніка”, яка не входить у світовий рейтинг, вибила з боротьби Тетяну Сорочинську (№167, найвищу в рейтингу серед українок), а у півфіналі – Олену Швець-Бородачову (№239). Не пощастило на турнірі партнерці Ткачової по “Львівській політехніці” Юлії Годані. Вона посіла тільки 15 місце. Таким чином, у підсумку наша команда опинилась на четвертому місці, на очко відставши від команди Києва. Перші два місця, відповідно, у Дніпропетровської і Харківської областей.